Ana Sayfa » Hakkımızda » Firma Profili

Firma Profili

Sanmar Enerji Elektrik ve İnş. Malz. San Dış. Tic. Ltd. Şti, Hazar Grup şirketlerinden biri olarak, ana faaliyet alanı telekomünikasyon, elektrik-elektronik, kimyasallar ve endüstriyel makine sektörleri olmak üzere, Istanbul'da kurulmuştur. Firma, bu operasyon alanlarında, ithalat ve ihracat yapmakta ve ürün satış & pazarlama konularında faaliyet göstermektedir.

Sanmar'ın çatısı altında bulunduğu Hazar Grup, Sanmar'ın çalışma alanları dışında, başlıca Ekoloji-Enerji (yoğunlukla Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri) ve İnşaat ve İnşaat Malzemeleri konularında hem iç pazarlara hem de dış pazarlara proje ve ekipman tedariği gerçekleştirmektedir.

Sanmar, endüstriyel ve telekomünikasyon sektörlerinin tüm enerji altyapı sorunlarına en yeni teknolojiye sahip güç elektroniği sistemleri ile yanıt veren bir firmadır. Modüler çözümlerden, geri beslemeli ve switching gerektiren ve akü içeren sistemlere kadar geniş bir ürün gamıyla aynı zamanda proje bazında hizmet verebilmektedir.

 

Sanmar'ın başlıca hizmet verdiği pazar, Azerbaycan olduğundan, firmanın yönetim ofisi Istanbul'da yer alırken, operasyon ofisi Baku'de bulunmaktadır.

 

 Firma, sektörlerinde dünya lideri olan, Motorola (Tetra Systems), Siemens, Voith Turbo (Germany), Alfa Laval, Baymak, Wilo, Cognis, Osram vb. gibi birçok firmanın temsilciliğini başarı ile yürütmekte ve birçok dev projeye imza atmaktadır.

 

Baku'deki saha ekibi ile beraber 60 kişilik bir çalışma gücüne sahip olan firma, 2007 yılında Eltek Valere'nin, selektif ürün kategorilerinde, Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan ve Gürcistan için distribütörlüğünü almış ve böylece Kesintisiz Güç Kaynakları sektörüne, adım atmıştır. Eltek Valere, endüstriyel ve telekomünikasyon sektörleri için enerji sistemleri üreten, 100'den fazla ülkede faaliyet gösteren dünya devi bir firmadır.

Yine Türkiye, Azerbaycan merkezli olmak üzere Orta Asya ve Ortadoğu bölgesinde dünyanın en büyük akü üreticisi olan Enersys ve Çin'in en büyük akü üretici olan Coslight firmaları ile yapılan yetkili temsilcilik anlaşması ile Sanmar endüstriyel ve Telekom alanındaki etki alanını genişletmiş bulunmaktadır.

Sanmar'ın Vizyonu, işbirliği yaptığı uluslar arası lider firmalar ile, hizmet verdiği pazarlarda ve sektörlerde emin adımlarla büyümektir.

Firma misyonu ise tam hizmet anlayışı ile müşterilerinin teknolojik çözümler ve güç kaynakları konusunda vazgeçilmez ortağı olmaktır.